|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна

Народний танцювальний ансамбль "Горицвіт"

Електронна адреса Друкувати PDF

АДРЕСА
79010 м. Львів, Пекарська, 69
тел. +38 (032) 275-77-02

 

ХУДОЖНІЙ КЕРІВНИК ТА ГОЛОВНИЙ БАЛЕТМЕЙСТЕР-ПОСТАНОВНИК

Колобич Зенон Федорович – Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, кавалер ордена "За заслуги" III ступеня.

 

 

Народний ансамбль танцю "Горицвіт", який заслужено вважається достойним репрезентантом українського хореографічного мистецтва в Україні та світі, було створено у 1975 році при клубі Університету. У 1982 році ансамблю присвоєно почесне звання “Народний колектив”.

Засновником, незмінним художнім керівником та головним балетмейстером-постановником ансамблю є Зенон Федорович Колобич – народний артист України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, заслужений діяч мистецтв України. У 2011 на Генеральній асамблеї IGF, яка проходила в м. Бистриця (Румунія), художній керівник та головний балет­мейс­тер «Горицвіту» Зенон Колобич став членом Ради Міжнародної фольклорної асоціації IGF.

«Горицвіт» – неодноразовий учасник міжнародних фольклорних фестивалів. Широкою є географія гастрольних поїздок колективу. Ансамбль неодноразово гідно представляв українське хореографічне мистецтво у Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Північній Кореї, Польщі, Румунії, США, Туреччині, Угорщині, Франції, Чехії, Швейцарії. Так, влітку 2010 року «Горицвіт» мовою танцю представляв Україну та Університет на 8 міжнародних фольклорних фестивалях в Італії. У 2011 році ансамбль гостинно зустрічала мальовнича Болгарія, де він узяв участь у 5 міжнародних фестивалях. У 2012 році «Горицвіт» з великим успіхом виступив на 5 фестивалях в Італії, а на фольклорному фестивалі в м. Лямезія-Терме його визнано найкращим колективом.

Народний ансамбль танцю “Горицвіт” ­– лауреат низки міжнародних фольклорних фестивалів, зокрема, дипломант ХII та XIII Всесвітніх фестивалів молоді та студентів у Москві та Пхеньяні, переможець міжнародного фестивалю-конкурсу «Володар Золотого Кольє». У 1996 році він здобув приз глядацьких симпатій – "Срібну чашу" фестивалю-конкурсу в місті Діжон (Франція). У 1991 та 1996 роках він став лауреатом обласних та республіканських оглядів самодіяльного хореографічного мистецтва, лауреатом I та II фестивалів народного мистецтва; у 2006 році – володарем I премії на фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва, присвяченому 95-й річниці від дня народження Ярослава Чуперчука; у 2007 році – переможцем II туру Всеукраїнського фестивалю імені Павла Вірського в м. Києві, у 2008 році – дипломантом I Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського. У 2011 році ансамбль «Горицвіт» став переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського у Києві, де його було визнано «найкращим хореографічним колективом України» серед 2680 хореографічних колективів. А у грудні 2012 р. в Португалії,  вперше в історії України, художньому керівникові «Горицвіту» було вручено Всесвітній «Оскар Фолькльору».

Ансамбль "Горицвіт" постійний учасник концертів та святкувань, які проводяться у Львові та в Україні. Визначною подією стала участь «Горицвіту» у багатьох творчих проектах та культурних програмах «Євро – 2012». Основним виступом був концерт на великій сцені біля Львівської міської ради, який тривав півтори години. Після проведення «ЄВРО – 2012» міський голова Львова Андрій Садовий нагородив ансамбль дипломом «За успішну організацію та проведення культурно-мистецьких заходів під час фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу та любов до міста Львова».

У складі ансамблю – студенти Університету, лаборанти, лікарі, молодь, яка навчається  у школах, училищах, коледжах. Сьогодні "Горицвіт" – це не тільки 80 осіб основного складу, а й 100 дітей з підготовчих груп. У Дитячій студії, створеній при Народному ансамблі танцю «Горицвіт», займаються діти віком від 4 до 14 років. У 2010 році Студія стала дипломантом II фестивалю-конкурсу ім. П. Вірського, а влітку цього ж року посіла І місце у Міжнародному дитячому фестивалі «Сонце, Радість, Краса» (Болгарія). У 2011 році Дитяча Студія отримала І місце серед 30 дитячих колективів у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі ім. Героя України М.М.Вантуха. Влітку 2011 року Студія стала кращим дитячим ансамблем на міжнародних фестивалях у Туреччині, а в 2012 – у Болгарії.

Золотий фонд ансамблю – його оркестр, що нараховує 10 музикантів. Він не лише виконує музику, під яку танцює колектив, а й самостійно, в перервах між танцями, презентує різноманітні мелодії та пісні регіонів України. Це і віночок українських народних мелодій, інструментальна музика, буковинські, гуцульські та інші мелодії.

Незалежно від того, де виступає «Горицвіт», його аматори завжди вкладають у танець усю свою майстерність, зачарованість народним мистецтвом, свою душу та серце. У репертуарі колективу – понад 30 танців. Основне місце в ньому займають танці України, її регіонів, багатих своєю культурою. Яскраве мистецтво ансамблю "Горицвіт" вабить кожного, кого цікавлять  скарби народної творчості. Як і квітка горицвіт, так і ансамбль "Горицвіт" не тільки повертає людям здоров'я, а й несе до них красу, багату культуру та звичаї українського народу.