|  |  Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Львівський національний медичний університет

Головна / Новини / Президент України зустрівся у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького з медичною спільнотою Львівщини

Президент України зустрівся у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького з медичною спільнотою Львівщини

Електронна адреса Друкувати PDF

6 грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко відвідав Львівщину з робочим візитом, у рамках якого побував у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

Президента України Петра Порошенка урочисто зустрів ректор ЛНМУ імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський.

Відповідно до програми, у конференц-залі Стоматологічного медичного центру Університету відбулася запланована нарада Президента України з медичними працівниками області, під час якої було обговорено проект закону про сільську медицину.

У нараді взяли участь Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, представники обласної та міської влади – голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Львова Андрій Садовий, директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, голова постійної комісії з питань  охорони здоров’я, материнства, соціального захисту,  молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Михайло Гичка, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, голова Львівської обласної організації професійної спілки працівників охорони здоров’я України Юрій Білий, головні лікарі, працівники районних і сільських медзакладів, працівники Університету.

Президент України Петро Порошенко подякував ініціативній групі, яка за його дорученням у дуже короткий термін розробила концепцію і проект Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», а також народним депутатам, які підтримали цей документ. Гарант зазначив, що найближчим часом буде підписано обидва Закони – про сільську медицину та про медичну реформу.

Глава держави розповів, що у сільській місцевості мешкає 33% українців, проте лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів забезпечено транспортом, не вистачає обладнання, ліків, у значній частині ФАПів немає персоналу, тому ефективним способом надання медичної допомоги сільському населенню стане телемедицина, яку необхідно впровадити в українських селах. Львівщина разом з Вінничиною стануть пілотними регіонами, оскільки у цих областях найбільша чисельність сільських населених пунктів і найвища густота сільського населення в Україні.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у своєму виступі під час наради повідомив, що першочергово спільно з профільними відомствами буде напрацьована маршрутна карта завдань із забезпечення якісної сільської медицини, головна мета якої – створити спроможну дієву інфраструктуру, що наблизить якісні медичні послуги до сільської території.

Також виступила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, яка відзначила, що для Львівщини є вкрай важливим вирішення нагальних проблем сільської медицини, бо здорова та освічена нація бере початок не з центру великого міста, а з сільської амбулаторії і сільської школи.

Про роботу над оновленням та реконструкцією приміщення Амбулаторії загальної практики сімейної медицини у смт. Краковець розповів сімейний лікар цієї амбулаторії, випускник ЛНМУ імені Данила Галицького Ігор Заставний.

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що робота лікаря є вкрай важливою та відповідальною і він зробить усе можливе, щоб українські лікарі відчували себе елітою суспільства.

Під час зустрічі панувала тепла й дружня атмосфера, і на завершення було зроблене загальне фото на пам’ять.  

Фото Маркіяна Гриновця 

Андріана Гриновець, керівник  прес-центру ЛНМУ імені Данила Галицького

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду